Wenezuela, Kolumbia 23% P2P Bitcoin Trading na LocalBitcoins

Kryzys Covida i szalejąca inflacja otworzyły oczy handlowcom z Ameryki Łacińskiej, zwiększając ich apetyt na Bitcoina.

Wenezuela jest drugim co do wielkości rynkiem LocalBitcoins, podczas gdy Kolumbia skoczyła na trzecie miejsce.
Dzięki słabnącym gospodarkom, oba kraje, a także Argentyna, znajdują się na szczycie rankingu Bloomberg’a 2020 Misery Index.
Obywatele wydają się używać Bitcoinu jako magazynu wartości.

Dwa kraje Ameryki Łacińskiej znalazły się w pierwszej trójce pod względem handlu Bitcoinami na LocalBitcoins – najbardziej znanej platformie handlowej peer-to-peer (P2P) dla kryptokursztynu.

Zgodnie ze stanowiskiem grupy edukacyjnej „Satoshi en Venezuela“ opublikowanym przez LocalBitcoins, Wenezuela utrzymała swoją pozycję jako drugi co do wielkości inwestor Bitcoinów na świecie, odpowiadając za 12,3% całego wolumenu handlu na świecie w 2020 roku. Naród socjalistyczny przewyższa tylko Rosję (17,4%), według danych opublikowanych przez LocalBitcoins i potwierdzonych przez odszyfrowanie przez stronę danych kryptograficznych Useful Tulips.

Ale nowy gracz wchodzi na scenę: Kolumbia.

Trudności bankowe w Ameryce Łacińskiej Przyjęcie kryptońskiego paliwa

Pandemia COVID-19 nie spowodowała spowolnienia tempa wzrostu liczby transakcji kryptokurrency w Ameryce Łacińskiej.

Kraj sąsiadujący z Wenezuelą zajął trzecie miejsce po przeniesieniu 11,3% wszystkich Bitcoins sprzedawanych na LocalBitcoins. Kraj ten jest również liderem na rynku Bitcoin ATM w Ameryce Łacińskiej z 60 zainstalowanymi bankomatami, co jest dowodem na to, że zainteresowanie kryptokur walutami rośnie tak szybko jak ceny żetonów.

Z 23% całego rynku LocalBitcoins, dwa kraje Ameryki Łacińskiej pokonały częstotliwość handlu zarejestrowaną przez Subsaharyjską Afrykę, region z kwitnącym wolumenem na konkurencyjnej platformie Paxful.
wykres kołowy pokazujący najlepsze rynki dla LocalBitcoins

Najlepsze rynki dla LocalBitcoins. Obrazek: LocalBitcoins

Przyczyny wydają się być głównie geopolityczne i finansowe. Odnosząc się do Wenezueli, post stwierdza: „Hiperinflacja w kraju doprowadziła do znacznego wzrostu wolumenu wymiany Bitcoinów w tym kraju. Ma to również wpływ na wielkość wymiany w sąsiednim kraju, Kolumbii.“

Oprócz Kolumbii i Wenezueli, inne gospodarki, które odgrywają istotną rolę na rynku Ameryki Łacińskiej to Argentyna, Chile i Brazylia. Używanie Bitcoinu jako magazynu wartości w środku pandemii wydaje się być główną przyczyną ostatniego przejścia tych rynków na gospodarkę kryptońską.

Podczas rządów Mauricio Macri, które zakończyły się w grudniu 2019 r., Argentyna znalazła się na niskim poziomie gospodarczym, osiągając drugą pozycję w rankingu Bloomberga 2020 Misery Index, tuż za Wenezuelą i trzy miejsca przed Kolumbią.